ANA SAYFA
MANTOLAMA
SÖVE NASIL YAPILIR
SÖVE UYGULAMALARI
ISI YALITIM
DIŞ CEPHE MANTOLAMA
DIŞ CEPHE KAPLAMA
BİNA MANTOLAMA
İLETİŞİM
Isı Yalıtım Sistemleri - 0507 200 31 89
söve bayilik En Sık Ziyaret Edilen Sayfalar
En Sık Ziyaret Edilen Kelimeler
Mantolama Teknik Şartnamesi

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; İşlerimiz sözleşmeli olarak yapılır. İşin başlangıç tarihinden, bitiş tarihine, malzemelerin teknik bilgilerinden uygulama detaylarına, yapılcak tüm işlemler ayrıntılarıyla yazılarak tarafımızdan taahüt edilir. Daha sonrasından biz onu yapamayız ben bu malzemeyi kullanırım vb. Cevaplarla sizleri zor durumda bırakmayız. Sizlerin haklarını en baştan sizin adınıza kollarız. 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Kullanılacak malzeme markaları ve kullanım detayları baştan tarafınıza bildirilir. Gerçek ısı yalıtımını sağlamak ve uygulamdaa hataya izin vermemek için standartlara uygun miktarda ve şekilde uygulama yapılır. (örn: straforlar yapıştırılırken 4 köşesinin boşluk bırakılmadan yapıştırıcıyla kaplanması, ortaya 2 öbek yapıştırıcı sürülmesi ve bu yapıştırıcının standardı olan m2’ye 4.5 kg gelecek şekilde sürülmesi) 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Isı yalıtım levhalarının düşey veya yatay yüzeylere yapıştırılması amacıyla kullanılan organik polimer katkılı, malayla uygulanan çimento(mineral) esaslı ısı yalıtım levhası yapıştırma harcıdır. Çimento(mineral) esaslı yapıştırıcının uygun olmadığı durumlarda (ahşap, çimento vb. uygulama yüzeyleri üzerine) sistem üreticisinin tavsiyesine bağlı olarak akrilik esaslı veya çimento-akrilik esaslı yapıştırıcı kullanılmalıdır
işin başlangıcından bitim tarihine kadar teknik ekip ve mühendislerimiz haftada en az 1 kez şantiyemize gelerek işin teknik olarak takibini yapmakta ve bu şekilde olası hatalara izin verilmemektedir.  

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Isi yalitim mazemesi olarak yüksek egilim dirençlerine sahip olup, kapali gözenekli oldugundan islanmaz kapiler su geçirgenligi yoktur ve higroskopik degildir, yalitimi sürekli yapar. Ekonomik yalitim malzemesidir. Gerçek performansini daha düsük maliyetle sunar. Sonsuz ömürlüdür. Bina durdukça yalitim görevine ilk günkü gibi devam eder. Kalinligi zamanla incelmez, sabit kalir. Çevre dostu nötr bir malzemedir
DIŞ CEPHE ISI YALITIMI (MANTOLAMA) teknik olarak hata kabul etmez ve kesinlikle mantolama konusunda uzman kişiler tarafından yapılması zorunludur. Eksik malzeme kullanımı ve yanlış uygulama 1 yıl sonra geri dönüşü mümkün olmayan zararlar olarak bize geri döner. Buda ödediğiniz paraların boşa gitmesi, milli servete verilen bir zarar olur. 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Kaliteli bir malzemenin kullanılması da manolamanın 4x4 lük olacağının garantisi değildir. Kaliteli malzeme kullanıpta eksik ve yanlış uygulama sebebiyle problem çıkartan birçok örnek uygulama vardır 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Cephede çalışan teknik ekibimiz firmamız tarafından ssk ücretleri ödenen ve özel hayat sigortaları yapılmış kişilerdir. Cephede sigortasız işçi çalıştırılması kanunen yasak olup, SSK’lı olmaması bina yönetimi olarak sizede cezalar getirmekte ve belediye tarafından takip edilmektedir. 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Piyasada yapıştırıcı ve sıva olarak standart yapıştırıcı ve sıvalar kullanıldığı gözlenmiş olup bu tamamen yanlış bir uygulama olup firmamız kesinlikle özel dolgulu,polimer lif takviyeli, elyaf takviyeli su itici özelliğe sahip ürünler kullanmaktadır. 

Mantolama İzmir">Mantolama İzmir; Piyasada dış cepheye boya olarak plastik ve iç cephede kullanılan boyalar uygulanmaktadır. Firmamız

Duvar ve taşıyıcılarda paneller EPS malzemeden olup cidar arasına 3,5 cm kalınlığında 26 dansite polistiren köpük enjekte edilerek. Ses ve ısı izolasyonu sağlanmış betopan sandviç panellerde de kullanılabilmektedir
Ateknik olarak olması gereken silikon veya akrilik dış cephe boyası uygulamakta olup çok zengin renk seçeneği sunmaktadır. İsteğe özel renklerde üretilebilmektedir. 

M2 maliyetindeki 1-2 ytl’lik düşük fiyat mantolamaya verdiğiniz paranın tümünün boşa gitmesine sebep olmaktadır. M2 maliyetindeki 1-2 ytl’lik artış toplam fiyatın yaklaşık % 2-3’ü kadarı olup daire başı düşen aylık ödemelerde 10 ytl gibi çok küçük rakamlara denk gelmektedir. Bu hesabı iyi yapıp “pire için yorgan yakmamak” en doğru karardır. 

Sonuç olarak mantolamadaki bu bilinçsiz uygulamalar konusunda uzmanlaşmamış kişiler tarafından yapıldığının kanıtı.  Bilinçli olarak uygulanan yanlış,eksik ve uygun olmayan mazemelerde tarafınıza verilen m2 fiyatlarını aşağıya çekmek amaçlıdır. 

 


.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*
uc arti iki kac eder. Rakamla Yaziniz*


.

ANA SAYFA
MANTOLAMA
SÖVE NASIL YAPILIR
SÖVE UYGULAMALARI
ISI YALITIM
DIŞ CEPHE MANTOLAMA
DIŞ CEPHE KAPLAMA
BİNA MANTOLAMA
İLETİŞİM


Sitemizi bugün 35 kullanici ziyaret etmistir.