ANA SAYFA
MANTOLAMA
SÖVE NASIL YAPILIR
SÖVE UYGULAMALARI
ISI YALITIM
DIŞ CEPHE MANTOLAMA
DIŞ CEPHE KAPLAMA
BİNA MANTOLAMA
İLETİŞİM
Isı Yalıtım Sistemleri - 0507 200 31 89
söve bayilik En Sık Ziyaret Edilen Sayfalar
En Sık Ziyaret Edilen Kelimeler
SÖVE NASIL YAPILIR

Dış Cephe Söve Kaplamaları Uygulama Talimatı
Eski cephelerde;

Söve Uygulaması
Uygulama için gerekli olan malzemeler; Testere, gönye, fırça, spatula, çekiç, çivi, zımpara, metre, Mantolama Isı Yalıtım Yapıştırıcısı, Mantolama Elastik Elyaflı Sıva. Uygulama yapılacak yüzeyler ölçü alınarak belirlenir. Gönye payları hesap edilir. Projeye uygun bir şekilde model çıkartılır ve gönye yardımıyla 45ºlik açı verilecek şekilde söve uçları belirlenir.
Dış veya iç gönye durumuna göre testere yardımıyla gönye kesilir. Daha önce homojen biçimde hazırlanan Mantolama ısı yalıtım yapıştırıcısı söve arka yüzeyine spatula yardımıyla sürülür.
Söve projesine uygun bir şekilde yapıştırılır. Pencere üst ve yan kenar söveleri oluşturulur.
Yapıştırılan söve çivi vasıtasıyla uygun bölgelerden sabitlenir ve böylece söveler hem mekanik hemde kimyasal yolla zemine monte edilmiş olur.Çiviyle sabitlenen yerler elastik sıva ile doldurulur.
Taşan yapıştırıcılar tasfiye edilir.Mantolama elastik sıva ile ek yerleri düzeltilir.Tamir edilen bölgelerde oluşacak girintiler ve pürüzler fırça yardımıyla elastik sıva inceltilerek sürülür.Kuruduktan sonra zımpara yardımıyla çıkıntılar tasfiye edilir.Böylece söve uygulaması tamamlanmış olur.

Denizlik Uygulaması
Pencere yan ve üst bölgelerin söve uygulamaları tamamlandıktan sonra denizlik modellerinin hazırlanması işlemine geçilir.Denizlik kenarlarının düz bir görüntüden kurtulması için içe ve dışa gönyeli kesimlerle modelin devamlılığı sağlanır.

Önce denizlik profiline 45ºlik açı verecek şekilde ön uçtan arkaya doğru gönye alınarak kesim yapılır.

Daha sonra gönyelenmiş denizlik modeli yine düz bir şekilde kesilir, bu kez ön uçtan arkaya 45ºlik açıyla ikinci kez kesilir.
Orta kesimde elde edilen parça denizlik modelinin uç kısmına kapatılır ve modelimizin dönüşlerdede devamlılığı sağlanmış olur.

.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*
uc arti iki kac eder. Rakamla Yaziniz*


.

ANA SAYFA
MANTOLAMA
SÖVE NASIL YAPILIR
SÖVE UYGULAMALARI
ISI YALITIM
DIŞ CEPHE MANTOLAMA
DIŞ CEPHE KAPLAMA
BİNA MANTOLAMA
İLETİŞİM


Sitemizi bugün 36 kullanici ziyaret etmistir.